Astra – Viitorul este partida care a tras cortina peste etapa a șasea a Ligii 1. Meciul de la Giurgiu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, ambele  goluri fiind marcate de echipa lui Dan Alexa.

În minutul 39, Gabi Tamaș a marcat în propria poartă. La primul meci de la revenirea în Liga 1, fundașul şi-a împins mingea în propria poartă, după un corner. După numai două minute, Astra a restabilit egalitatea, prin Valentin Gheorghe, după o acţiune individuală frumoasă a celui intrat în teren în locul lui Albert Stahl.
Au evoluat echipele
Astra: Kitanov – Bruno, G. Tamaş, Graovac, Radunovic – Simion,Răduţ, Crepulja – Stahl (Gheorghe ’18), Tounkara (Ajayi ’46), Fl. Matei (Begue ’67). Antrenor: Dan Alexa
FC Viitorul: Căbuz – Mladen, Ţâru, P. Iacob (Filip ’46), R. Boboc – A. Ciobanu, Achim, Artean (Houri ’46) – Măţan (Calcan ’71), G. Ganea, G. Iancu. Manager tehnic: Gheorghe HagiArbitri: Marius Avram – Vladimir Urzică, Daniel Mitruţi – Ionuţ Coza. Observatori: Vasile Bratu, Ioan Mironaş