Pe un teren foarte greu și o ploaie torențială, Astra Giurgiu și FC Botoșani au terminat la egalitate, în această seară, meciul susținut pe terenul primei echipe, scor 1-1, la pauză 1-0 pentru FC Botoșani.

Echipa antrenată de Marius Croitoru a deschis scorul în minutul 43, prin albanezul Enriko Papa. Astra a egalat în minutul 79, prin italianul Mattia Montini. În clasamentul Ligii 1, după 28 de etape, Astra Giurgiu este pe locul 7, cu 36 de puncte, iar Botoșani pe locul 5, cu 38 de puncte.

Articolul precedentAu crescut timpii de așteptare pentru camioanele care ies din țară, pe la Giurgiu. Ce spune Poliția de Frontieră
Articolul următorAgenția Europeană a Medicamentului a decis: Vaccinul AstraZeneca este SIGUR și EFICIENT