Oaspeţii au terminat meciul cu doi oameni în plus, dar n-au reuşit să profite, iar scorul final a fost 1-1.

Neluț Roșu a deschis scorul la minutul 17, din penalty-ul obținut de Llullaku. Giurgiuvenii s-au bucurat doar cinci minute de superioritate pe tabela de marcaj! Silviu Pană de la Dunărea Călărași a restabilit rapid egalitatea.

Denis Alibec a fost eliminat după ce a luat două cartonașe galbene în doar 10 minute! Alibec a parasit terenul în minutul 74, fără să se fi remarcat în vreun fel in atacul Astrei. Atacantul a fost nemulțumit de hotărârea arbitrului Busi, dar n-a schițat niciun gest în direcția centralului.

La câteva secunde de la eliminarea lui Alibec, Bahamboula a văzut și el rosu direct pentru un fault dur asupra lui Ispas.

Astra Giurgiu a jucat astăzi primul meci fără Alexandru Stan, căpitanul echipei, transferat la FCSB.

Articolul precedentProgramul Rabla. Ce condiții halucinante propune Ministerul Mediului
Articolul următorDe ce a murit bărbatul găsit înjunghiat, la Greaca. Ce spun anchetatorii