Accident pe DC 143A, la Săbăreni. O vidanjă s-a răsturnat în șanț

Accident pe DC 143A, la Săbăreni. O vidanjă s-a răsturnat în șanț
La data de 15 august 2020, în jurul orei 18:25, un tânăr de 30 de ani, din municipiul București, în timp ce conducea un autovehicul special (vidanja) pe Drumul Comunal 143A, în comuna Săbăreni, județul Giurgiu, într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga nu a adaptat viteza la condițiile drum, pierzând astfel controlul volanului și răsturnându-se în șanțul din afară părții carosabile a sensului său de deplasare
La data de 15 august 2020, în jurul orei 18:25, un tânăr de 30 de ani, din municipiul București, în timp ce conducea un autovehicul special (vidanja) pe Drumul Comunal 143A, în comuna Săbăreni, județul Giurgiu, într-o curbă deosebit de periculoasă la stânga nu a adaptat viteza la condițiile drum, pierzând astfel controlul volanului și răsturnându-se în șanțul din afară părții carosabile a sensului său de deplasare.
Din evenimentul rutier a rezultat rănirea ușoară a conducătorul autovehiculului și a altor doi bărbați, pasageri în autovehicul, toți trei refuzând transportul la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,00 mg./l. alcool pur în aerul expirat.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de,, vătămare corporală din culpă”.
Citește și:
- 21:34 - Ce a obținut România după sprijinul acordat SUA: Nicușor Dan indică întărirea scutului de la Deveselu
- 20:22 - Mesaj ambiguu de la Donald Trump: fără planuri pentru trupe în Iran, în plină escaladare a conflictului
- 19:03 - Tensiuni în UE: liderii europeni nu reușesc să-l convingă pe Viktor Orbán să deblocheze finanțarea pentru Kiev
- 18:46 - Noi DEZVĂLUIRI BOMBĂ ale lui Cristian Rizea. Acuzații grave privind prejudicierea statului român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











