Fetiță de 13 ani, moartă după ce a fost accidentată pe trecerea de pietoni

Fetiță de 13 ani, moartă după ce a fost accidentată pe trecerea de pietoni
O fetiță de 13 ani, din Giurgiu, a decedat aseară, în Spitalul Bagdasar Arseni din București, după ce a fost accidentată pe trecerea de pietoni.
O fetiță de 13 ani, din Giurgiu, a decedat aseară, în Spitalul Bagdasar Arseni din București, după ce a fost accidentată pe trecerea de pietoni.
Accidentul s-a produs marți seară, pe trecerea de pietoni din zona Milan din Giurgiu, în timp ce fata se întorcea de la școală.Aceasta a fost transportată la Spitalul Județean Giurgiu pentru acordarea de îngrijiri medicale, însă, din cauza multiplelor traume, aceasta a fost redirecționată de urgență la Spitalul Bagdasar Arseni din București.Autorul accidentului este un bărbat în vârstă de 64 de ani, din Giurgiu, care este cercetat de polițiști pentru ucidere din culpă.Fata de 13 ani era elevă a Școlii gimnaziale„Academician Marin Voiculescu” din Giurgiu. De altfel, colegii acesteia sunt marcați de tragedia produsă, postând pe rețelele de socializare mesaje prin care își arată durerea față de dispariția acesteia.
Citește și:
- 08:13 - Elevii din partea minorităților susțin proba de Limba și literatura maternă, în cadrul Simulării Evaluării Naționale
- 08:00 - Traian Băsescu avertizează populația: „Avem două războaie care se află la distanțe mici!”
- 07:58 - Guvernul caută variante pentru a stabiliza prețul la pompă
- 07:55 - Război în Orientul Mijlociu. Noapte de foc în regiune: rachetă interceptată la Doha, raiduri israeliene în sudul Libanului
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











