Giurgiu. Șoferi prinși pe drumurile publice băuți și fără permis

Giurgiu. Șoferi prinși pe drumurile publice băuți și fără permis
Polițiștii au depistat pe Bulevardul București, din municipiul Giurgiu, un bărbat de 45 de ani, din orașul Bragadiru, județul Ilfov
Polițiștii au depistat pe Bulevardul București, din municipiul Giurgiu, un bărbat de 45 de ani, din orașul Bragadiru, județul Ilfov, în timp ce conducea un autoturism, aflându-se sub influența băuturilor alcoolice.
Incidentul a avut loc pe 19 martie, când conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest Drager care a indicat valoarea de 0,51 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la spital pentru racolatoarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză a fost întocmit dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii de conducere a unui vehicul sub influența băuturilor alcoolice.
În aceeși zi, polițiștii au depistat pe D.J. 401B, în localitatea Herăști, județul Giurgiu, un bărbat de 42 de ani, din comuna Herăști, județul Giurgiu, în timp ce conducea un motociclu, fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză a fost întocmit dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul fără a poseda permis de conducere.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 15:45 - Televiziunea Poporului nu cedează: vocea românilor se face auzită. Transmisiune specială din SUA
- 15:03 - Mitică Dragomir, previziuni politice: „USR va depăși 15%. PNL se prăbușește!”
- 15:00 - Fiul fostului președinte al Braziliei, mesaj pentru Realitatea PLUS: „Alegerile au fost anulate fără argumente!”
- 14:57 - O angajată dintr-o primărie, suspectată de contrabandă cu țigări. Peste 100 de polițiști au descins la contrabandiști
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











