Actualitate· 3 min citire

Incendiu la o casă din Isvoarele. Proprietara a suferit arsuri și a fost transportată la spital

27 aug. 2020, 09:46
Actualizat: 27 aug. 2020, 09:46
Incendiu la o casă din Isvoarele. Proprietara a suferit arsuri și a fost transportată la spital

Incendiu la o casă din Isvoarele. Proprietara a suferit arsuri și a fost transportată la spital

Articol scris de Petcu Marcela

Pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, Gărzii de Intervenție Colibași și Punctului de Lucru Greaca au acționat miercuri seara pen tru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Isvoarele.

Pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, Gărzii de Intervenție Colibași și Punctului de Lucru Greaca au acționat miercuri seara pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea Isvoarele.

La fața locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă și o ambulanță SMURD.

Pompierii au constatat faptul că incendiul se manifesta generalizat la nivelul acoperișului și în camerele de locuit, din interior fiind evacuate două butelii.

O femeie, în vârstă de aproximativ 80 de ani, a suferit arsuri la nivelul brațelor și pieptului. Echipajul SMURD i-a acordat primul ajutor, aceasta fiind transportată la spital.

În urma incendiului, au ars acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 150 mp, mobilierul și bunurile din interior.

Cauza probabilă a producerii incendiului a fost focul deschis în spații închise (mijloc de gătit lăsat nesupravegheat).

Ce recomandă pompierii

Reguli de utilizare a aragazului:

Cum se procedează dacă ia foc conţinutul dintr-o tigaie?

Rețineți!

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate