Giurgiu. Foc pus intenţionat într-o curte din cartierul Ghizdarului

Giurgiu. Foc pus intenţionat într-o curte din cartierul Ghizdarului
Panică, seara trecută, în cartierul Ghizdarului din municipiul Giurgiu.
Panică, seara trecută, în cartierul Ghizdarului din municipiul Giurgiu. Un incendiu a izbucnit în curtea unei case, existând pericolul ca flăcările să se extindă la locuință.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o cisternă, o descarcerare și o ambulanță SMURD. Pompierii au intervenit rapid pentru stingerea incendiului și au scos din curte o butelie, înlăturând astfel pericolul de explozie.Proprietara casei, o femeie în vârstă de 81 de ani, a fost preluată de paramedicii SMURD și monitorizată la fața locului, deoarece era speriată de ceea ce s-a întâmplat.Au ars mobilierul din lemn, care era depozitat în curte, gunoi menajer și doi metri liniari de gard.Cauza probabilă de producere a incendiului a fost acțiunea intenționată, cercetările fiind continuate de Poliție.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 08:51 - Minele din România se închid pe bandă rulantă. Val de concedieri: statul român pune pe butuci industria mineritului
- 08:47 - Bani pentru profesori 2026: Ministerul Educației a început plata restanțelor salariale și a titlurilor executorii
- 08:42 - Luis Lazarus, atac devastator la Ursula von der Leyen: „Să fie audiată în dosarul vaccinurilor din România”
- 08:39 - România, zguduită de cutremur, joi dimineața. Ce magnitudine a avut și unde s-a resimțit
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











