COVID-19. 36 persoane în carantină şi 98 izolaţi la domiciliu, în judeţul Giurgiu

COVID-19. 36 persoane în carantină şi 98 izolaţi la domiciliu, în judeţul Giurgiu
Prefectura Giurgiu face un apel către întreaga populație să respecte cu strictețe normele de igienă și să nu ia în considerare decât informațiile venite de la autoritățile abilitate. Cetățenii care doresc informații despre situațiile legate de COVID-19 pot apela numărul 0800.800.358.
Potrivit prefectului judeţului Giurgiu, Aneta Matei, în prezent, 36 de persoane sunt plasate în carantină şi 98 sunt în autoizolare.
La Giurgiu, nu există nicio persoană infectată cu coronavirus, iar autoritățile au instituit măsuri speciale în instituțiile publice.Prefectura Giurgiu face un apel către întreaga populație să respecte cu strictețe normele de igienă și să nu ia în considerare decât informațiile venite de la autoritățile abilitate.Cetățenii care doresc informații despre situațiile legate de COVID-19 pot apela numărul 0800.800.358.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:00 - Noaptea Muzeelor 2026 - ce muzee poți vizita gratuit în București și în țară
- 18:17 - Pensiile din iunie vor veni cu întârzire din cauza sărbătorilor legale
- 17:46 - La 102 ani merge la serviciu, învață olărit și scrie poezii. Povestea bărbatului pe care internetul l-a numit „cel mai fericit om din lume”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














