Giurgiu. Migranţi din Palestina, descoperiţi într-un camion turcesc încărcat cu utilaje agricole

Giurgiu. Migranţi din Palestina, descoperiţi într-un camion turcesc încărcat cu utilaje agricole
Poliţiştii de frontieră giurgiuveni au depistat
Poliţiştii de frontieră giurgiuveni au depistat, în Punctul de Trecere a Frontierei Giurgiu, doi cetățeni palestinieni care încercau să intre ilegal în România, ascunși în semiremorca unui camion.
Pe 27 ianaurie, în jurul orei 12.35 în Punctul de Trecere a Frontierei Giurgiu, pe sensul de intrare în țară, polițiștii de frontieră au efectuat controlul specific asupra unui camion, condus de un cetățean turc, în vârstă de 52 de ani, care transporta utilaje agricole din Turcia în Norvegia.
Cu ocazia efectuării controlului de frontieră, colegii noștri au constatat că șnurul asigurator al semiremorcii este rupt si lipit, motiv pentru care s-a procedat la efectuarea unui control amănunțit.
În urma verificărilor efectuate în interiorul semiremorcii, poliţiştii de frontieră au descoperit ascunse două persoane de sex masculin.
La cercetări s-a stabilit că cele două persoane descoperite sunt cetățeni palestinieni, în vârstă de 28 de ani, respectiv 32 de ani.
Conform protocolului româno – bulgar, persoanele în cauză, șoferul și mijlocul de transport au fost preluaţi de către autorităţile bulgare, în vederea continuării cercetărilor şi dispunerii măsurilor legale ce se impun.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Fată de 15 ani, moartă după ce a căzut de pe bloc, în timp ce încerca să-și facă selfie
- 14:13 - Accident mortal. Un tânăr de 21 de ani și-a pierdut viața după ce mașina s-a izbit violent de un copac
- 13:59 - Calcule: cu cât scad salariile din cauza inflației?
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














