Bacalaureat 2020. Sesiune specială în iulie pentru elevii cu temperatură mare sau cu probleme de sănătate

Bacalaureat 2020. Sesiune specială în iulie pentru elevii cu temperatură mare sau cu probleme de sănătate
O sesiune specială a examenului de Bacalaureat 2020 ar putea fi organizată în luna iulie pentru elevii care nu pot fi primiți în sălile de examen, la prima sesiune, din cauză că au temperatura mai mare de 37,3 grade sau nu se pot prezenta din alte motive de sănătate. Anunțul a fost făcut luni de ministrul sănățății, Nelu Tătaru, la Europa FM.
O sesiune specială a examenului de Bacalaureat 2020 ar putea fi organizată în luna iulie pentru elevii care nu pot fi primiți în sălile de examen, la prima sesiune, din cauză că au temperatura mai mare de 37,3 grade sau nu se pot prezenta din alte motive de sănătate. Anunțul a fost făcut luni de ministrul sănățății, Nelu Tătaru.
Ministrul sănătății i-a declarat gazetarului Cristian Tudor Popescu că s-a renuntat la ideea ca acești elevi cu probleme medicale să fie chemați să dea BAC-ul în toamnă, odată cu cei care au picat examenul în sesiunea de vară.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News










