BĂRBAT ELECTROCUTAT ÎN CARANSEBEȘ ÎN TIMPUL LUCRĂRILOR LA REȚEAUA ELECTRICĂ. TRANSPORTAT DE URGENȚĂ LA SPITAL

BĂRBAT ELECTROCUTAT ÎN CARANSEBEȘ ÎN TIMPUL LUCRĂRILOR LA REȚEAUA ELECTRICĂ. TRANSPORTAT DE URGENȚĂ LA SPITAL
Un bărbat de 38 de ani din Caransebeș a ajuns de urgență la spital după ce a suferit un șoc electric în timp ce efectua lucrări de mentenanță la rețeaua electrică a orașului.
Un bărbat de 38 de ani din Caransebeș a ajuns de urgență la spital după ce a suferit un șoc electric în timp ce efectua lucrări de mentenanță la rețeaua electrică a orașului. Incidentul s-a produs vineri, 19 septembrie, în jurul orei 11:30, pe strada Traian Doda.
Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Caraș-Severin, victima, aflată în timpul serviciului, lucra pe un stâlp de electricitate când a intrat în contact cu curentul. În urma electrocutării, bărbatul a suferit arsuri la față, la brațe și la picioare.
La fața locului a intervenit un echipaj medical care l-a transportat imediat la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Polițiștii au informat Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Caraș-Severin, iar cercetările sunt desfășurate sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Caransebeș pentru a stabili împrejurările exacte ale accidentului de muncă.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:42 - Primul weekend cu temperaturi de vară din acest an. Noile date de la ANM-VIDEO
- 08:07 - Alertă maximă în România. Fragmente de dronă căzute în Galaţi. Pericol de explozie, mai mulți oameni evacuați FOTO/VIDEO
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














