Proiectile explozive , găsite de un cetățean din Băneasa la marginea unei păduri

Proiectile explozive , găsite de un cetățean din Băneasa la marginea unei păduri
Două proiectile explozive au fost găsite, în această dimineață, pe un teren viran, la marginea pădurii din localitatea Băneasa.
Două proiectile explozive au fost găsite, în această dimineață, pe un teren viran, la marginea pădurii din localitatea Băneasa.
Un bărbat care desfășura lucrări agricole în zonă a văzut cele două obiecte lângă un copac și a solicitat sprijinul autorităților deoarece și-a dat seama că ar putea fi periculoase.
Pirotehnicienii din cadrul ISU Giurgiu s-au deplasat la fața locului pentru asanarea terenului.
Cu acest prilej, aceștia au constatat faptul că era vorba despre proiectile explozive, de calibrul 76 mm.
Muniția a fost ridicată și transportată în siguranţă, urmând să fie distrusă înpoligonul de specialitate.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











