Doi giurgiuveni au murit după ce s-au infectat cu coronavirus

Doi giurgiuveni au murit după ce s-au infectat cu coronavirus
Doi giurgiuveni și-au pierdut viața în ultimele 24 de ore după ce s-au îmbolnăvit de COVID 19, cei doi, de 60 și 69 de ani, având și comorbidități.
Doi giurgiuveni și-au pierdut viața în ultimele 24 de ore după ce s-au îmbolnăvit de COVID 19, cei doi, de 60 și 69 de ani, având și comorbidități.
În județul Giurgiu, s-au înregistrat 269 de cazuri de coronavirus, 206 dintre aceștea fiind vindecate și externate. În carantină instituționalizată se mai află 7 persoane și în autoizolare la domiciliu – 491 de persoane.
Starea acestora de sănătate este monitorizată zilnic de către medicii de familie sau de reprezentanții Direcției de Sănătate Publică.
În ultimele 24 de ore, 34 de persoane au primit aprobarea de a părăsi regimul de autoizolare.
Până în prezent, au fost testate 3.443 de persoane, dintre care 30 în ultimele 24 de ore.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:46 - Autoritățile ucrainene se pregătesc pentru încă doi-trei ani de război. Kievul respinge informațiile și vorbește despre „dezinformare”
- 13:37 - Țigările electronice și vape-urile, mai aproape de interdicție în spațiile publice. Proiectul a trecut de Senat
- 12:39 - Incendiu devastator în Arad după explozia unei trotinete electrice puse la încărcat peste noapte
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














