11 medalii pentru sportivii de la Cătălin Mocanu Academy, la Romanian International Cup”

71037559_2629868200366528_1532890758703480832_n
Cea de-a doua ediție a competiției de karate kyokushin „Romanian International Cup” a avut loc pe data de 28 septembrie, la Sala Transilvania, din Sibiu.
Concursul a fost organizat de Clubul Sportiv Rokan Sibiu și Federația Română de Karate Kyokushin – IKO 2 și s-a adresat sportivilor cu vârste cuprinse între 10 și 60 de ani, care au luptat la probele de kumite și kata, feminin și masculin.La startul competiției s-au aliniat 400 de participanți, 55 cluburi din 12 țări europene. „La ediția din acest an au participat campioni europeni, președintele Federației Europene de Karate Kyokushin, Koen Scharrenberg și alți președinți din țări europene, antrenori și arbitri de înaltă calificare.La competiția de la Sibiu au participat și sportivi de la Cătălin Mocanu Academy, care au reușit să cucerească 11 medalii.
Citește și:
- 19:33 - Cristian Chivu, desemnat antrenorul sezonului în Serie A după ce a câștigat eventul cu Inter Milano
- 14:31 - Final de eră la Manchester City. Pep Guardiola pleacă după 10 ani și 20 de trofee cucerite
- 12:40 - Surprize majore în lotul Angliei pentru Mondiale. Tuchel lasă în afară nume importante și mizează pe decizii neașteptate
- 10:50 - Gigi Becali, atac la Valeriu Iftime după declarațiile despre FCSB: „Întrebați-l înainte cât a băut”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














