Formația Astra Giurgiu a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CFR Cluj, într-un meci din derby-ul etapei a 24-a din Liga 1, în care de la gazde au fost eliminați doi jucători.

Meciul s-a jucat în Gruia și s-a terminat la egalitate 1-1.

Asta deși CFR Cluj a jucat cu un om în plus mai bine de o jumătate de oră. Bejan a văzut roșu direct în minutul 30, pentru o intrare dură într-o fază banală. Giurgiuvenii începuseră mai bine meciul și rataseră o mare ocazie chiar în minutul 2, când Butean a rămas singur cu Arlauskis după o pasă genială a lui Alibec, dar a ratat.

În repriza secundă, Mureșan a deschis scorul la capătul unui corner executat de Alexandru Ioniță. Scorul final a fost stabilit de Radunovic, al cărui șut a fost deviat de Culio. Până la final, Omrani a mai ratat o ocazie importantă, în prelungiri, iar CFR Cluj – Astra Giurgiu, s-a terminat 1-1.

Articolul precedentALERTĂ! Încă un sirop de tuse pentru copii, retras de la vânzare!