În perioada 25-27 octombrie, în Heraklion, din Grecia a avut loc Campionatul Mondial de Ju-Jitsu pentru categoria U16 și Campionatul European de Ju-Jitsu pentru categoriile U18 și U21.

La aceste evenimente foarte importante din calendarul sportiv internațional, lotul național al României de ju-jitsu, coordonat de prof. Ion Chelu, a obținut locul 2 în clasamentul general la Campionatul European(locul 1 fiind ocupat de către Rusia, locul 3 a fost ocupat de către Israel), iar la Campionatul Mondial a obținut un onorabil loc 5.
Sportivii de la C.S. AQUILA GIURGIU, componenți ai loturilor naționale, au obținut următoarele rezultate:
1. Marius Crețu– Medalie de Bronz la Campionatul Mondial – Fighting -46kg – U16
2. Teodora Ristea  – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial – Fighting -52kg – U16
Au mai obținut locurile 4 la sistemul Duo Show, la Campionatul European, sportivii David Tataoană  și Paul Văcaru.
Articolul precedentAmenzi usturătoare pentru giurgiuvenii care refuză să furnizeze polițiștilor sau jandarmilor date de identificare
Articolul următorTrafic restricționat pe Autostrada A1 pentru efectuarea unor lucrări