Advertising
Accident rutier pe șoseaua București, la Casa Românească
4 mai 2019, 11:20

accident rutier Casa Românească
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Un accident de circulație s-a produs aseară, în jurul orei 21.30, pe șoseaua București, din Giurgiu, în zona Restaurantului Casa Românească.
O femeie, în vârstă de 71 de ani, din municipiul Giurgiu, care intenționa să iasă cu autoturismul din parcarea aferentă restaurantului, nu a acordat prioritate de trecere unui motociclist în vârstă de 27 de ani, din Giurgiu, care se deplasa în direcția spital, intrând în coliziune cu acesta.În urma impactului, tânărul a fost rănit, fiind transportat cu ambulanța la Spitalul Județean de Urgență Giurgiu pentru acordarea de îngrijiri medicale.Cei doi participanți la trafic au fost testați alcooltest, rezultatul fiind negativ.Pe numele șoferiței, polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 17:14 - Bonus de până la 40% la salariu, dar nu pentru oricine. Guvernul schimbă regulile pentru unii angajați: nu ai perfomanță, nu primești bani în plus
- 12:16 - Zelenski, mesaj dur pentru Putin după atacurile devastatoare din adâncul Rusiei: „A sosit timpul să punem capăt acestui război” – VIDEO
- 12:11 - Nicolae Voiculeț, apel sfâșietor după explozia din Portul Constanța: „Mi-am strâns copilul în brațe și m-am rugat lui Dumnezeu. Vrem adevăr! Vrem CSAT acum!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














