Apa potabilă a fost oprită în Mihăileşti, după ce pompele au fost blocate şervețele, reziduri şi grăsimi, aruncate de gurgiuvenii din localitate

Apa potabilă a fost oprită în Mihăileşti, după ce pompele au fost blocate şervețele, reziduri şi grăsimi, aruncate de gurgiuvenii din localitate
Azi-noapte, în jurul orelor 23, în localitatea Mihăilești a fost oprită furnizarea apei potabile, pentru diminuarea cantităților de reziduri strânse în exces în Stația de Pompare a Apelor Uzate.
Azi-noapte, în jurul orelor 23, în localitatea Mihăilești a fost oprită furnizarea apei potabile, pentru diminuarea cantităților de reziduri strânse în exces în Stația de Pompare a Apelor Uzate.
În noaptea zilei de 8 mai, începând cu orele 23, în localitatea Mihăilești a fost oprită furnizarea apei potabile, pentru diminuarea cantităților de reziduri strânse în exces în Stația de Pompare a Apelor Uzate. Situația a apărut din cauza șervețelelor și grăsimilor aruncate de cetățeni în rețelele de canalizare, care au blocat pompele.
Deși s-a lucrat toată noaptea, fără oprire, nu s-a reușit golirea SPA-ului și în prezent se depun eforturi pentru punerea în funcțiune a stației de pompare folosindu-se echipamente închiriate și personal suplimentar.
Echipele Apa Service fac eforturi pentru remedierea situației și reluarea alimentării cu apă potabilă.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:35 - Inteligența Artificială remodelează piața IT: peste 100.000 de concedieri în doar câteva luni
- 20:36 - Zelenski îi transmite un mesaj fără precedent lui Putin: „Când Rusia obosește, vine valul schimbării”
- 19:16 - Nicușor Dan, reacție despre șeful Armatei cercetat de DNA: „Am avut o discuție și o să mai am una”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














