Apel fără precedent, răniții de la protest să meargă la audieri
12 aug. 2018, 14:56
Actualizat: 12 aug. 2018, 14:56

image-2018-06-20-22520544-70-ciocniri-jandarmii-protestul-anti-psd-din-piata-victoriei-20-iunie-2018
Articol scris de Scris de Arcanu Daniel
Procurorii militari îi invită pe cei care au fost răniți în urma manifestațiilor din data de 10 august, din Piața Victoriei, să meargă la sediul instituției de pe strada George Georgescu numărul 2, sector 4.
Apelul anchetatorilor vine în contextul în care sunt necesare mărturii în dosarul penal deschis din oficiu cu privire la intervenția jandarmilor. Vă reamintesc, în urma manifestației din data de 10 august peste 450 de persoane au fost rănite, dintre care 33 de jandarmi.Separat de dosarul penal deschis de Parchetul Militar, sunt în plină desfășurare alte opt cauze penale referitoare la persoanele, infiltrate între protestatari, care au incitat la violențe.
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











