Casă distrusă de flăcări, la Novaci. O bătrână a reuşit să se salveze în ultima clipă din casă

Casă distrusă de flăcări, la Novaci. O bătrână a reuşit să se salveze în ultima clipă din casă
O casă din localitatea Novaci a luat foc, azi-noapte, cel mai probabil din cauza jarului căzut din centrala termică.
O casă din localitatea Novaci a luat foc, azi-noapte, cel mai probabil din cauza jarului căzut din centrala termică.
Proprietara, o femeie în vârstă de 73 de ani, a fost trezită din somn de fumul dens și a reușit să iasă la timp din casă.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Mihăilești și Detașamentului Bolintin Deal, cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă.
Aceștia au constatat faptul că incendiul se manifesta într-un dormitor de la mansardă și la acoperișul locuinței. Pompierii au intervenit astfel încât flăcările să nu se extindă.
Incendiul a fost lichidat după aproximativ patru ore.
Au ars mobilierul dintr-o cameră, acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 60 mp și al unei anexe pe circa 30 mp și o tonă de lemne. Au fost distruse centrala termică și alte bunuri de la mansardă.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










