Două fetițe au plecat de acasă din cauza tatălui, care consumă alcool și le înjură

Două fetițe au plecat de acasă din cauza tatălui, care consumă alcool și le înjură
Două surori de 10 și 13 ani, din Bolintin Vale, au plecat de acasă, aseară, după ce tatăl lor s-a îmbătat și a început să le înjure și să le adreseze cuvinte jignitoare.
Două surori de 10 și 13 ani, din Bolintin Vale, au plecat de acasă, aseară, după ce tatăl lor s-a îmbătat și a început să le înjure și să le adreseze cuvinte jignitoare.
Tatăl acestora, un bărbat de 45 de ani, a alertat polițiștii în jurul orei 20.00, aceștia fiind sesizați prin S.N.U.A.U. 112 cu privire la faptul că fiica sa, o fată de 13 ani, a plecat de la domiciliu și nu a mai revenit.În urma verificărilor efectuate de polițiști tânăra a fost găsită împreună cu sora sa în vârstă de 10 ani, la domiciliul unui bărbat de 72 de ani, din orașul Bolintin-Vale.În urma discuțiilor purtate cu polițiștii, acestea au spus că au părăsit voluntar domiciliul, din cauza faptului că tatăl lor consumă frecvent băuturi alcoolice, adresându-le injurii și cuvinte jignitoare.Din acest motiv, au decis să-și petreacă noaptea la o persoană pe care o cunosc de mai mult timp, declarând că nu au fost victimele vreunei infracțiuni.
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News









_4f88515c25_a3b9209761.webp)

