Giurgiu. Incendiu pus intenționat într-un apartament din cartierul Istru

Giurgiu. Incendiu pus intenționat într-un apartament din cartierul Istru
În această după-amiază, pompierii au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la parterul unui bloc din cartierul Istru.
În această după-amiază, pompierii au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-un apartament situat la parterul unui bloc din cartierul Istru.
La fața locului s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj de descarcerare din cadrul Detașamentului Giurgiu.Pompierii au constatat faptul că în holul apartamentului ardeau mocnit articole textile, cu degajare de fum. Aceștia au intervenit pentru stingerea incendiului și aerisirea scării, astfel încât să fie evacuat fumul care se simțea la toate etajele.Cauza probabilă de producere a incendiului a fost folosirea intenționată a sursei de aprindere pentru a genera incendiul. Cercetările în acest caz sunt continuate de Poliție.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
- 16:22 - Interviu EXCLUSIV Ana Maria Păcuraru - Sara Qudah (CPJ): România intră în tiparul global al cenzurii administrative
- 15:56 - Alexandra Păcuraru, după hotărârea CNA de a menține decizia de retragere a licenței televiziunii Realitatea PLUS: „Au fost pregătiți să respingă orice argument! Au câștigat doar prima luptă”- VIDEO
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News










