Giurgiu. Tânăr depistat cu un permis fals emis de autorităţile italiene

Giurgiu. Tânăr depistat cu un permis fals emis de autorităţile italiene
Polițiștii Serviciului Rutier au oprit, azi noapte, pe strada Pomilor, din comuna Călugăreni, un tânăr, de 19 ani,
Polițiștii Serviciului Rutier au oprit, azi noapte, pe strada Pomilor, din comuna Călugăreni, un tânăr, de 19 ani, din aceeași localitate, care se afla la volanul unui autoturism.
Conducătorul auto a prezentat polițiștilor un permis de conducere fals, emis de autoritățile italiene, iar în urma verficărilor efectuate, a reieșit faptul că acesta nu posedă permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracţiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, fals material în înscrisuri oficiale și uz de fals.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











