IGPR - ACȚIUNI PRIVIND INFRACȚIUNI ECONOMICE: 112 PERCHEZIȚII

IGPR - ACȚIUNI PRIVIND INFRACȚIUNI ECONOMICE: 112 PERCHEZIȚII
Măsuri asigurătorii de peste 27.000.000 de lei
Peste 100 de percheziții au fost efectuate în ultimele două săptămâni, în cadrul unei acțiuni privind investigarea infracțiunilor economice, pentru recuperarea prejudiciului cauzat fiind instituite măsuri asigurătorii de peste 27.000.000 de lei.
Potrivit IGPR, polițiștii specializați în investigarea criminalității economice din cadrul Poliției Române au efectuat, în perioada 23 ianuarie - 6 februarie, 15 acțiuni de amploare.
Astfel, în perioada 23 ianuarie - 6 februarie, sub coordonarea Direcției de Investigare a Criminalității Economice din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, polițiștii au pus în aplicare 112 mandate de percheziție domiciliară și 33 de mandate de aducere, fiind dispuse măsuri preventive față de 2 persoane.
Pentru recuperarea prejudiciului cauzat, au fost aplicate măsuri asigurătorii în valoare de peste 27.407.000 de lei.
Totodată, au fost indisponibilizate 25.720 de țigarete, 520.766 de lei, 76.855 de euro, precum și alte bunuri în valoare de 1.096.723 de lei, precizează sâmbătă Poliția Română.
AGERPRES
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 08:42 - Primul weekend cu temperaturi de vară din acest an. Noile date de la ANM-VIDEO
- 08:07 - Alertă maximă în România. Fragmente de dronă căzute în Galaţi. Pericol de explozie, mai mulți oameni evacuați FOTO/VIDEO
- 22:01 - Criză la pompe: stații fără motorină după ieftiniri record, apoi scumpiri bruște de până la 50 de bani pe litru
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














