Advertising
Lemne confiscate la Giurgiu în urma unei razii a polițiștilor și comisarilor Gărzii forestiere
22 sept. 2021, 10:49

Lemne confiscate la Giurgiu în urma unei razii a polițiștilor și comisarilor Gărzii forestiere
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Ieri, între orele 06.00 – 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică, Secției Nr. 1 de Poliție Rurală Călugăren
Ieri, între orele 06.00 – 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Ordine Publică, Secției Nr. 1 de Poliție Rurală Călugăreni, Secției nr. 2 de Poliție Rurală Comana, Secției nr. 5 de Poliție Rurală Giurgiu și Secției nr. 7 de Poliție Rurală Băneasa, împreună cu reprezentanți ai Gărzii Forestiere București au desfășurat o acțiune în zona de competență a subunităților sus menționate, care a avut ca scop verificarea legalității transporturilor și valorificării de material lemnos, precum și verificarea agenților economici care desfășoară astfel de activități.
În cadrul acțiunii, în urma abaterilor constatate, au fost aplicate 7 sancțiuni contravenționale, în valoare de 1.150 de lei.
Au fost legitimate 45 de persoane, controlate 32 de autovehicule și confiscați 42 mc lemn foc fag, în valoare de 6.255 de lei.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
- 11:04 - Ploi torențiale și vijelii în mai multe județe
- 10:24 - Statul le-a cerut banii pe alocație înapoi, după ce le-a murit copilul!
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News














