Poliţia Giurgiu a deschis dosar penal pentru distrugere în cazul incendiului de la Vama Giurgiu

Poliţia Giurgiu a deschis dosar penal pentru distrugere în cazul incendiului de la Vama Giurgiu
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Giurgiu a deschis dosar penal pentru distrugere în urma incendiului de sâmbătă
Inspectoratul de Poliţie Judeţean Giurgiu a deschis dosar penal pentru distrugere în urma incendiului de sâmbătă, de la cele magazii amplasate în Vama Giurgiu.
Potrivit ISU Giurgiu, în urma cercetărilor efectuate la faţa locului, s-a stabilit că incendiul s-a produs ca urmare a folosirii intenţionate a sursei de aprindere. În incendiu au fost distruse tutun vrac, cartușe de țigări, articole textile, încălțăminte, alcool sanitar în recipiente din plastic, parfumuri, sticle cu băuturi alcoolice și diverse recipiente cu substanțe inflamabile.În urma acțiunii flăcărilor, unele dintre bunuri nu au putut fi identificate. A fost salvat doar un butoi cu alcool etilic. Suprafața celor două depozite este de aproximativ 120 mp.Incendiul a fost lichidat după 9 ore de intervenţie, timp în care au acţionat peste 30 de pompieri, cu patru autospeciale de stingere cu apă şi spumă şi o descarcerare.
În urma acţiunii flăcărilor, unele dintre bunuri nu au putut fi identificate. A fost salvat un butoi cu alcool etilic cu o capacitate de un metru cub.
Cauza probabilă de producere a incendiului a fost folosirea intenţionată a sursei de aprindere, cercetările fiind continuate de Poliţie.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










