Un șofer beat a intrat cu mașina într-un autoturism staționat

Un șofer beat a intrat cu mașina într-un autoturism staționat
Polițiștii Secției nr. 6 Poliție Rurală Mihăilești, iind în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza localității Ogrezeni, județul Giurgiu, au observat o tamponare
Polițiștii Secției nr. 6 Poliție Rurală Mihăilești, iind în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza localității Ogrezeni, județul Giurgiu, au observat o tamponare între două autoturisme pe D.J. 412A, în localitatea Ogrezeni.
Cu ocazia verificărilor s-a stabilit faptul ca în data de 2.10.2020, în jurul orelor 23.30, un bărbat, de 36 de ani, din orașul Bolintin Vale, județul Giurgiu, în timp ce conducea un autoturism pe D.J. 412A în localitatea Ogrezeni, pe fondul neatenției, a intrat în coliziune cu un autoturism care se afla staționat în afara părții carosabile.
Întrucât conducătorul auto emana halena alcoolică, s-a procedat la testarea acestuia cu aparatul alcooltest Drager, care a indicat o valoare de 0.96 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la Centrul de Permanență Buturugeni pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză, a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului.
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
- 14:41 - Alertă cibernetică: rețea de spionaj a Rusiei, destructurată de FBI și cu ajutorul SRI. Nicușor Dan: „Continuă războiul hibrid”
- 14:38 - George Simion, la ieșirea din sediul CNA: „S-au făcut plățile, emisia trebuie să continue”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











