GEORGE SIMION, ATAC DEVASTATOR LA BARONII PSD ȘI USR: PENSIONARII, DUȘI DE NAS PENTRU VOTURI

GEORGE SIMION, ATAC DEVASTATOR LA BARONII PSD ȘI USR: PENSIONARII, DUȘI DE NAS PENTRU VOTURI
Simion acuză că premierul și-a bătut joc de bătrânii care au muncit o viață întreagă pentru o pensie mizeră pentru care au primit promisiunea că se va mări
George Simion, atac virulent la Marcel Ciolacu! Simion acuză că premierul și-a bătut joc de bătrânii care au muncit o viață întreagă pentru o pensie mizeră pentru care au primit promisiunea că se va mări. Așteptările bunicilor au fost neonorate, însă, spune liderul AUR, bunicii țării fiind, astfel, duși de nas.
Mai mult, spune Simion, Ciolacu este un mincionos care îi manipulează cu doar câțiva lei pe românii care nu au bani nici de pâine.
Toate deciziile politice din ultima vreme au fost luate doar pentru a-i duce pe nas pe oameni, spune acestea, iar manevra supremă a fost legată de organizarea alegerilor mai devreme, astfel încât românii să nu-i taxeze prin vot.
Bătaia de joc continuă, acuză liderul AUR, pentru cei care așteaptau să se facă dreptate prin recalculare și care astăzi au primit majorări la pensii de 2-3 lei, în timp ce alții nu vor vedea niciun leu în plus.
Citește și:
- 15:33 - Anca Alexandrescu, atac dur la adresa Guvernului Bolojan: „Este un mic dictator. Trebuie să plece cu tot cu gașca lui"
- 15:29 - BPN al PSD a semnat în unanimitate depunerea moțiunii de cenzură
- 13:35 - Teheranul a transmis Washingtonului „liniile sale roșii” în negocieri și acuză SUA de eșecul tratativelor
- 13:29 - Criza politică din România a ajuns sub lupa presei internaționale
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News













