Advertising
George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"

George Simion contestă planul de închidere a centralelor pe cărbune: "Românii trebuie să iasă în stradă"
Scris deRealitatea de Giurgiu
Publicat24 mar. 2026, 07:57
Sursărealitatea.net
George Simion atacă deciziile prin care statul român vrea să închidă centralele pe cărbune, de care depind locurile de muncă a mii de persoane! Liderul suveraniștilor spune că suntem în plină criză, iar singura soluție e ca românii să le ceară celor aflați la putere să plece.
Citește și
- 12:34Predoiu, reacție după tensiunile din PNL: „Nu voi contesta o eventuală excludere”
- 12:26Ilie Bolojan a început răzbunarea: 16 parlamentari vor fi dați afară. A schimbat șefii a 12 filiale din PNL
- 12:21Kelemen Hunor, despre organizarea alegerilor anticipate: „În România nu există baza legală. În 36 de ani nu am reușit să o creăm”
- 11:48Atac sângeros în Ucraina! Cel puțin 9 morți și peste 30 de răniți în bombardamente rusești
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News

























