FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu scorul de 2-1 (0-1), joi seara, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 28-a a Superligii de fotbal.

Gazdele au început bine şi au reuşit să deschidă scorul prin Andrei Dumiter (16), fost jucător al formaţiei FCSB.

Liderul a ieşit bine de la vestiare după pauză şi a reuşit să întoarcă rezultatul prin dubla lui Florinel Coman (48, 54), în primele zece minute.

Nicolae Dică nu are nicio victorie ca antrenor al echipei ilfovene, bilanţul său fiind până acum de două egaluri şi trei eşecuri.

FC Voluntari a ajuns la nouă etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi şase înfrângeri.

FCSB e neînvinsă de zece etape, în care are şapte victorii şi trei egaluri.

În tur, scorul a fost egal, 0-0.

FC Voluntari – FC FCSB 1-2 (1-0), Stadion ”Anghel Iordănescu” – Voluntari
Au marcat:
 Andrei Dumiter (16), respectiv Florinel Coman (48, 54).
Arbitru: Sebastian Colţescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/Prahova), Cosmin Vatamanu (Bucureşti); al patrulea oficial: Ionela Alina Peşu (Craiova)
Arbitru video: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitru asistent video: Valentin Porumbel (Olteniţa)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) – LPF

AGERPRES

Articolul precedentCând vine Placido Domingo în România? Concertele sale au fost reprogramate
Articolul următorTricourile componenţilor ”Generaţiei de Aur” din meciul de retragere, disponibile într-un magazin special