A treia seară de proteste, la Giurgiu. Numărul protestatarilor a scăzut

A treia seară de proteste, la Giurgiu. Numărul protestatarilor a scăzut
Este pentru a treia seară consecutiv când giurgiuvenii ies în stradă în semn de protest față de restricțiile anti-COVID.
Este pentru a treia seară consecutiv când giurgiuvenii ies în stradă în semn de protest față de restricțiile anti-COVID.
Circa 100 de persoane ignoră restricțiile și protestează, din nou, și în această seară. Protestatarii se îndreaptă către Prefectura Giurgiu, de unde vor porni în marș pe bd. București.
Față de serile anterioare, numărul manifestanților s-a diminuat semnificativ. Unii dintre protestatari nu poartă măști de protecție și scandează "Libertate", "Ieșiți din casă, dacă vă pasă" etc.Forțele de ordine asigură protecția persoanelor care îşi exprimă opiniile în mod paşnic şi vor interveni punctual doar dacă apar comportamente antisociale.Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










